O vianočnom Anjelovi

Poeticko-zábavný vianočný príbeh s pesničkami o anjelikovi, ktorý išiel na zem zvestovať deťom šťastnú novinu, že sa Vianoce môžu začať, no neposedný čert ho poslal na zem omnoho skôr.

Preto sa musí anjelik dostať z novembra, až do konca decembra a pritom sa musí stretnúť s najznámejšími postavami z predvianočného kalendára – Martinom na bielom koni, Katarínou na blate, Bosorkou Luciou a zvládnuť ich ťažké úlohy. Keď sa mu to podarí, tak dorazí konečne k obrovskému Mikulášovi, ktorý ho príjme a rozdá spolu s ním mikulášske darčeky a bude ho sprevádzať možno až k Vianociam!!!No len za aktívnej pomoci detí sa podarí Anjelikovi prísť k vytúženému 24.decembru. Táto vianočná rozprávka je plná pesničiek a chodúľových postáv a bábok, ktoré povedia deťom veľa o zvykoch a obyčajoch pred Vianocami...

Dĺžka produkcie: 40 minút
Požiadavky na realizáciu: rovný spevnený povrch (môže byť aj trávnatý) minimálne 5x5 m; 2x bezšnúrový mikrofón a pripojenie na aparatúru s osobným počítačom (alebo USB).Zachráňte Mikuláša

Všetko sa pripravuje na príchod Mikuláša. Mikulášsky škriatok už dokončuje posledné prípravy, keď v tom sa dozvie strašnú správu, že Mikuláš nečakane ochorel. Škriatok i deti majú len jeden deň na to, aby uvarili zázračný liek, ktorý ho okamžite vylieči. Ich spoločná cesta za získavaním ingrediencií do vzácneho lieku je plná napínavých a veselých dobrodružstiev, na ktorých musia vojsť do pekla, do neba, do hlbokého lesa i do hlbín jazera... Stretnú obrovské chodúľové bytosti s nadrozmernými maskami Vodníka– vládcu jazera, Bosorku – vládkyňu lesných kúziel a čarov, Čertovského lekára Zuboťaha, či Anjela Daniela... Ich dobrodružstvo sa určite dobre skončí a Mikuláš bude aj tento rok zachránený!!!

Dĺžka produkcie: 40 minút
Požiadavky na realizáciu: rovný spevnený povrch (môže byť aj trávnatý) minimálne 5x5 m; 2x bezšnúrový mikrofón a pripojenie na aparatúru s osobným počítačom (alebo USB).Mikulášska cesta okolo sveta

Dvaja škriatkovia musia prejsť celý svet a za krátky čas rozniesť darčeky pre všetky deti na svetových kontinentoch. Ak im deti pomôžu, tak sa to možno podarí.

Dĺžka produkcie: 40 minút
Požiadavky na realizáciu: rovný spevnený povrch (môže byť aj trávnatý) minimálne 5x5 m; 2x bezšnúrový mikrofón a pripojenie na aparatúru s osobným počítačom (alebo USB).Mikulášsky Orchester

Mikulášsky orchester je pripravený na začatie mikulášskeho koncertu, ktorý znie vždy pod Mikulášske rozdávanie darčekov. Dirigent škriatok chce začať dirigovať, no podivný zloduch čert Hlucháň všetko prekazí a unesie všetky hudobné nástroje. Úlohou detí a mikulášskeho škriatka je nájsť a zachrániť všetky obrovské hudobné nástroje z mikulášskeho orchestra a zachrániť tak najkrajšie sviatky v roku.

V predstavení uvidia deti chodúľové nadrozmerné postavy – čerta Hlucháňa, Anjelskú harfu, Mikulášsky klavír, ba dokonca aj obrovský Kontrabas.

Dĺžka produkcie: 40 minút
Požiadavky na realizáciu: rovný spevnený povrch (môže byť aj trávnatý) minimálne 5x5 m; 2x bezšnúrový mikrofón a pripojenie na aparatúru s osobným počítačom (alebo USB).